Идет на рекорд

Мајестиц ХотелСпа се може поносити својом локацијом и својим гостима, укључујући, на примјер, краљицу Мариа Цристина

Пассинг тхе галлери

Водећи наслови: Марина Волкова

Фото: - услуге преса

Журнал: (202) 2015

Отель Majestic Hotel&Spa может гордиться и своим местоположением, и постояльцами, в числе которых были, например, королева Мария Кристина

Отель на Paseo de Gracia, 70, в центре Барселоны, появился в 1918 году. Его открыл молодой и амбициозный предприни­матель Мартин Касалс. Его наследники инициировали строительство второго здания и введение различных технических новшеств. Внуки и правнуки украсили интерьеры множеством предметов искусства. В конце 1990-х в Majestic Hotel&Spa проходили выставки современного испанского искусства, и многие экспонаты впоследствии пополнили коллекцию отеля. Лучшие номера—просторные (больше 100 квадратных метров) пентхаусы на девятом этаже. Их безусловное достоинство—свои террасы с видом на Paseo de Gracia, их Тверскую, и собор Саграда Фамилия. К пентхаусам приставлен свой батлер, возрождается и институт личных горничных. Раньше этот этаж, кстати, занимали сами хозяева. Они сохранили ещё один исторический обычай: как уже почти сто лет назад, в баре на первом этаже можно… начистить ботинки.

Хотелски ресторани би требало да пробају локалне специјалитете, на пример, одлазак на недељни гастрономски брунцх (од поднева до четири сата у вечерњим часовима), када се на десетине различитих грицкалица сервира у пратњи локалних вина и шампањца. Ово је посебно погодно ако дођете преко викенда. У кухињи хотела управља шефица Нанда Жубану, власник звезда Мицхелин. У ствари, хотелски ресторан у 1960-им био је први у Барселони који је награђен овом наградом.

У топлим данима, гости проводе време у бару Ла Долце Витае, који се налази на крову хотела (поглед на град је дефинитивно најбољи у Барцелони). Коктел карту сачињен од стране частитог бармена Александра Пеира. За љетни брунцх, он има, на примјер, коктел Јулеп дел Реи на бази Реми Мартин ВСОП коњака и Цхамборд ликера (са листовима менте, малине сорбета, шећера и ледених чипова). Главни мени укључује јастоге и Мајестиц бранд хамбургере. И све ово прати клубски ДЈ сетови. Другу годину заредом, хотелски спа центар је препознат као најбољи у Барселони. Гости су понуђени различити програми, укључујући камен терапију, мароканску и јапанску праксу. Поступци користе козметику Каталонског бренда Натура Биссе.

Прочитајте цео текст на папиру или електронска верзија журнала.

LEAVE ANSWER